Senior DevOps Engineer

Agencja Pracy    IT Hunters , Poznań

Senior DevOps Engineer Miejsce pracy: Poznań (wielkopolskie) Nr ref.: SDE_1117_POZN_ITW Branża: - Informatyka/Administracja - Informatyka/Programowanie Umiejętności: - HTTPS - Python - Ruby - JIRA - Bash - Perl - Linux - Git - SELinux - PostgreSQL - CMS - Unix - JMS - Xen - SSH - Tomcat - Apache - Zabbix - DNS - NTP - LVM - OSI Model - Awk - JBoss - IBM WebSphere - Nginx - Bamboo - AMQP - Haproxy - UAT - Artifactory - Kafka - HA

IT hunters dla swojego Klienta – firmy tworzącej autorskie oprogramowanie IT z zakresu rozwiązań dedykowanych sektorowi usług, handlu oraz produkcji, której Know-how jest programowanie, integracja i implementacja systemów informatycznych w polskich i międzynarodowych korporacjach, m.in. IKEA, a poźniej także opieka powdrożeniowa, poszukuje osoby na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • Utrzymanie systemów produkcyjnych oraz UAT (monitorowanie oraz diagnostyka awarii)
  • Wdrażanie aplikacji na środowiska produkcyjne oraz UAT
  • Automatyzacja procesów wdrożeniowych
  • Projektowanie architektury oraz implementacja rozwiązań w warstwie infrastruktury systemów produkcyjnych
  • Projektowanie oraz rozwój rozwiązań CI/CD
  • Projektowanie oraz optymalizacja rozwiązań HA
  • Projektowanie oraz optymalizacja baz danych

Wymagania:

1.Obszar Systemów Operacyjnych:

  • Bardzo dobra znajomość systemów Linux/Unix ze szczególnym uwzględnieniem systemu CentOS
  • Ogólna wiedza nt. budowy oraz funkcjonowania systemu (jądro systemu, biblioteki systemowe, parametryzacja)
  • Wirtualizacja XEN
  • Znajomość technologii kontenerów (np. Docker)
  • LVM
  • Umiejętność programowania w skryptach powłoki (BASH, AWK, Perl)
  • Znajomość technologii serwerów aplikacyjnych JAVA (Tomcat, JBoss, IBM WebSphere)
  • Znajomość technologii baz danych PostgreSQL
  • Znajomość HA
  • Znajomość systemów kolejkowania komunikatów (JMS, AMPQ, Kafka)

2. Obszar sieci komputerowych:

  • Model OSI
  • Umiejętność konfiguracji urządzeń sieciowych
  • Konfiguracja usług sieciowych(DNS, NTP, SSH, HAProxy, NgNIX)
  • Umiejętność konfigurowania systemów firewall(netfilter)

3. Obszar Procesu CI/CD oraz narzędzi do wersjonowania kodu:

  • CMS(salt,pupet)
  • Znajomość procesów Continuous Integration, Continuous Delivery
  • Znajomość systemu kontroli wersji GIT (Git flow, Hooks, merging strategy)
  • Znajomość systemów: JIRA, Bamboo, Bitbucket
  • Znajomość systemów budowania maven, gradle.
  • Znajomość systemów Artifactory (Nexus)

4. Obszar bezpieczeństwa:

  • Znajomość systemu netfiter
  • Znajomość systemu SELinux
  • Znajomość zasad bezpieczeństwa w warstwie systemu plików (np. rozszerzone atrybuty ACL)
  • Znajomość zasad bezpieczeństwa w warstwie usług sieciowych (SSH, DNS, HTTPS/SSL)
  • Znajomość technologii X509

5. Obszar monitorowania:

  • Znajomość narzędzi do monitoringu: Zabbix, ELK
  • Umiejętność diagnozowania błędów i awarii
  • Umiejętność programowania ogólnego przy użyciu języka Python (Ruby)

Klient oferuje:

  • Umowę o pracę na pełny etat
  • Pracę w międzynarodowym środowisku z Klientami z całego świata m.in. Ikea
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje
  • Elastyczne godziny pracy