Administrator Systemów Operacyjnych Unix

Lokalizacja: Warszawa

Ogłoszenie Bezpośrednie

Chcesz rozwijać swoją karierę w firmie, gdzie dobra atmosfera pracy jest równie ważna jak profesjonalizm?
Britenet to kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie outsourcingu IT i realizacji projektów informatycznych; ponad 600 specjalistów dbających o jakość i szczegóły; nowoczesne centra kompetencyjne w 6 oddziałach w Polsce. Najlepsze miejsce pracy IT 2015, 2016, 2017 i 2018 w Polsce (wg. Computerworld- TNS)

Zobacz co się u nas dzieje na: https://pl-pl.facebook.com/BriteNet

Stanowisko: Administrator Systemów Operacyjnych Unix
Lokalizacja: Mokotów

Nasze oczekiwania:

- Zaawansowana administracja Linux
- Zarządzanie systemami backupu danych systemu operacyjnego – chętnie Veeam
- Umiejętność tworzenia skryptów shellowych, automatyzowanie prac, inwentaryzacja oprogramowania i sprzęt
- Wiedza w zakresie wirtualizacji vmware – większość systemów oparta o wirtualizację
- Podstawowa wiedza w zakresie sprzętu serwerowego DELL, IBM, HP – zdalna obsługa, zarządzanie firmware, SNMP, iDRAC, iLO, IMM, współpraca z serwisem sprzętu
- Umiejętność diagnostyki systemu operacyjnego oraz jego współpracy z aplikacjami, ze szczególnym wskazaniem na zarządzanie zasobami pamięciowymi oraz podsystemem sieciowym TCP/IP
- Znajomość oprogramowania systemowego obsługującego protokoły pocztowe (SMTP i rodzina)
- Doświadczenie w instalacji poprawek bezpieczeństwa, wycofywanie poprawek, skanowanie skanerami bezpieczeństwa
- Znajomość zasad hardeningu systemów unix (głównie Linux)
- Doświadczenie w konfiguracji i utrzymaniu unixowych środowisk wysokodostępnych – klastry, rozproszone systemy plików
- Rozumienie zasad zarządzania i kontroli zmian w środowiskach produkcyjnych, planowania własnej pracy, dokumentowania pracy, dokładnego raportowania
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (minimum B2)

Kluczowe zadania:

- Utrzymanie ciągłości działania produkcyjnych i testowych serwerów działających na platformie Linux
- Pełnienie okresowych i regularnych dyżurów telefonicznych w domu w trybie 24/7 na wypadek konieczności akcji diagnostyczno-naprawczej w systemach produkcyjnych – rotacja w zespole
- Instalacja i aktualizacja oprogramowania systemowego oraz aplikacyjnego wymagającego dostępu administracyjnego
- Utrzymanie standardów instalacyjnych obrazów systemów dla poszczególnych środowisk oraz typów instalacji (wirtualne, fizyczne, produkcyjne, testowe)
- Diagnostyka problemów, usuwanie awarii systemów unix, RHEL i OL
-Asysta przy diagnostyce problemów z aplikacjami zainstalowanymi na platformie UNIX: obciążenie procesorów, otwarte pliki, zajętość pamięci, sieć TCP/IP
- Zarządzanie poprawkami bezpieczeństwa oraz wydanymi poprawkami przez producenta
- Utrzymanie serwisów związanych ściśle z systemami unixowymi: postfix, dns, sftp, ftps
- Zarządzanie wolumenami fizycznymi, wysokodostępnymi systemami plików, systemami pamięci dostępnymi przez sieć SAN (FC)
-Tworzenie skryptów i automatyzacja czynności administracyjnych
-Asysta dla zespołów wdrożeń przy pisaniu skryptów shell (bash) automatyzujących pracę
-Zarządzanie logami systemowymi, dostępem do serwerów, integracją systemu kontroli dostępu z Active Directory
- Diagnostyka serwerów fizycznych i współpraca z serwisem podczas wymian i napraw w Data Center
- Współpraca z administratorem vmware – prawie wszystkie systemy są zwirtualizowane
- Uczestnictwo w projektach zmian i rozbudowy infrastruktury w zakresie systemów UNIX, analiza pod kątem bezpieczeństwa i wydajności
-Współpraca z zespołem bezpieczeństwa przy skanowaniu i likwidowaniu podatności oprogramowania systemowego

Co oferujemy:

ATMOSFERA: zapewniamy długoterminową i przyjemną współpracę w Najlepszym Miejscu Pracy IT (tytuł zdobyty czterokrotnie w badaniach AudIT Computerworld – TNS)
ROZWÓJ: finansujemy certyfikaty, szkolenia i naukę j. angielskiego, umożliwiamy ścieżkę kariery
BEZPIECZEŃSTWO: dobre pensje, stabilne zatrudnienie, ubezpieczenia grupowe, prywatna opieka medyczna, ponad 13-letnie doświadczenie na rynku
ROZRYWKA: organizujemy epickie wyjazdy integracyjne, regularne odwiedziny pubów, coroczne przyjęcia wigilijne, imprezy dla naszych dzieciaków
AKTYWNOŚĆ: karta Multisport, karnety na basen, sponsoring firmowych grup sportowych i udziału w zawodach
BARDZO DOBRE WARUNKI PRACY: ergonomiczne, nowoczesne biura i centra kompetencyjne, wyposażone kuchnie, całkiem niezła kawa, codzienne dostawy owoców do naszych biur, chillout room-y w największych oddziałach
ELASTYCZNOŚĆ: m.in. zmienne godziny pracy

Informujemy, iż administratorem Państwa danych będzie grupa kapitałowa Britenet z siedzibą w Warszawie przy ul. Karolkowej 30, 01-207, Warszawa.
Wszystkich aplikujących Kandydatów prosimy o obowiązkowe zawarcie w CV następującej formuły: "Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez grupę kapitałową Britenet z siedzibą w Warszawie przy ul. Karolkowej 30, 01-207, Warszawa dla realizacji obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych przez okres 3 lat, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. z 2014, Nr 1182 z późn. zm.). Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolne, a ponadto osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz usunięcia."

Dodano dnia: 26-11-2019

Britenet

Zobacz wszystkie oferty Britenet

Maksymalny rozmiar 3 MB, format DOC, PDF, RTF lub ODT

Zaznaczam wszystkie zgody

Chcę otrzymywać powiadomienia w sprawie podobnych ofert pracy