Inżynier DevOps (Kubernetes)

Lokalizacja: Kraków

Praca w środowiskach chmurowych to powoli codzienność, która daje nam bardzo wiele korzyści. W ramach Comarch rozwijamy platformę chmurową Comarch Infraspace Cloud (CIC) w oparciu o Openstacka. Platforma umożliwia szybkie tworzenie środowisk z wykorzystaniem wirtualizacji (IaaS) oraz usług gotowych do użycia (PaaS). Jedną z usług, którą intensywnie rozwijamy w modelu PaaS jest Kubernetes. Dzięki pracy naszego zespołu użytkownicy platformy CIC mogą szybko rozpocząć wdrażanie aplikacji z wykorzystaniem usługi Kubernetes.

Chcesz pracować z najnowszymi technologiami oraz realizować rozwój usługi Kubernetes w środowisku chmurowym? Lubisz rozwiązywać niebanalne problemy, wyzwania i chcesz się ciągle rozwijać? Szukamy inżynierów-pasjonatów Kubernetesa, platformy Openstack, nowych technologii oraz dobrych praktyk DevOps którzy zaangażują się w rozwój usług PaaS w ramach platformy chmurowej Comarch Infraspace Cloud.

Jeśli nie wyobrażasz sobie codziennej pracy bez Kuberentesa to dołącz do naszego zespołu już dziś!

PROFIL PRACOWNIKA

- Praktyczne doświadczenie (3 letnie) w administracji systemami operacyjnymi Linux (CentOS)
- Bardzo dobra umiejętność programowania w językach skryptowym Bash oraz Python
- Praktyczne doświadczenie (2 letnie) w pracy z kontenerami (Docker, Podman)
- Bardzo dobra znajomość architektury klastra Kubernetes i komponentów Control Plane oraz Data Plane
- Automatyzacja pracy z wykorzystaniem Infrastructure as a Code (Ansible, Terraform)
- Tworzenie i zarządzanie procesami CI/CD
- Wiedza z zakresu:
o Zagadnień sieciowych (Model OSI/DHCP/ARP/DNS/NAT)
o Wirtualizacji serwerów
o Relacyjnych baz danych oraz języka zapytań SQL
o Systemu kontroli wersji GIT
o Rest API
- Umiejętność analitycznego myślenia
- Kreatywne rozwiązywanie problemów
- Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
- Chęć rozwoju i zdobywania wiedzy
- Znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie na poziomie komunikatywnym
- Dodatkowo mile widziane:
o Praktyczne doświadczenie w instalacji, konfiguracji i administracji platformą Kubernetes (Kubernetes The Hard Way)
o Znajomość platformy Openstack i jej komponentów
o Praca z wykorzystaniem TripleO
o Znajomość RabbitMQ oraz etcd
o Znajomość Puppet’a o Praca z wykorzystaniem containerd lub CRI-O
o Znajomość systemu operacyjnego Fedora CoreOS
o Znajomość GitLab CI/CD

TWOJE ZADANIA

- Dostarczanie usługi K8S w modelu PaaS w ramach platformy Comarch Infraspace Cloud (Private Cloud) z wykorzystaniem modułu Magnum
- Rozbudowa usługi K8S (modułu Magnum) o nowe funkcjonalności w zakresie:
o Skalowalności
o Wydajności
o Wysokiej dostępności
o Aktualizacji klastrów K8S (zero-downtime)
o Aktualizacji systemów operacyjnych klastrów K8S (zero-downtime)
o Aktualizacji komponentów Control Plane (Master Nodes)
- Tworzenie testów automatycznych usługi K8S (moduł Magnum) z wykorzystaniem CI/CD
- Przygotowywanie i aktualizacja dokumentacji

DLA CIEBIE:

- Okazja do pracy z najnowszymi technologiami
- Rozwijająca praca w zespole R&D
- Elastyczne godziny pracy
- Praca w modelu hybrydowym (po okresie wdrożenia)
- Brak dress code'u
- Indywidualny plan szkoleń i konferencji
- Dostęp do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twojej rodziny
- Możliwość udziału w akcjach i wydarzeniach promujących aktywny tryb życia
- Ciekawe zadania związane z najnowszymi technologiami i rozwiązania IT
- Karnety na całą rundę piłkarskiej ekstraklasy dla fanów Cracovii i ich rodzin, a także wejściówki na lodowisko

Dodano dnia: 04-10-2022

COMARCH S.A.

Zobacz wszystkie oferty COMARCH S.A.